Atsakieties no 8 lietām, ja patiešām vēlaties dzīvot laimīgu dzīvi

Meklējot laimi, mēs bieži koncentrējamies uz to, ko varam pievienot savai dzīvei – jaunus ieradumus, hobijus un attiecības. Tomēr tas, ko mēs izvēlamies atmest, ir tikpat svarīgi kā tas, ko mēs pievienojam.

Pamatojoties uz zinātniskiem pētījumiem, resurss New Trader U ir izcēlis deviņas lietas, kurām vajadzētu sākt teikt “nē”, ja vēlaties dzīvot patiesi laimīgu dzīvi.

Pārmērīgas saistības

Pārmērīgas saistības ir drošs ceļš uz izdegšanu un hronisku stresu. Uzņemoties pārāk daudz uzdevumu un pienākumu, jūs izplešaties un zaudējat no redzesloka to, kas ir vissvarīgākais. Robežu noteikšana un prasme vajadzības gadījumā pateikt “nē” var palīdzēt jums atgūt kontroli pār savu laiku un enerģiju, ļaujot koncentrēties uz cilvēkiem un darbībām, kas sniedz jums patiesu laimi.

Pastāvīga salīdzināšana

Sociālo plašsaziņas līdzekļu laikmetā ir viegli iekrist slazdā, salīdzinot sevi ar citiem. Tomēr šis nemitīgais salīdzinājums var izraisīt neatbilstības un neapmierinātības sajūtu, kas iedragās jūsu pašvērtējumu. Tā vietā, lai salīdzinātu sevi ar citiem, koncentrējieties uz savu izaugsmi un priecājieties par saviem sasniegumiem. Atcerieties, ka ikviena cilvēka ceļojums ir atšķirīgs, un arī jūsu ceļojums ir vērtīgs.

Negatīvs pašnovērtējums

Tas, kā jūs runājat ar sevi, var būtiski ietekmēt jūsu garīgo labsajūtu. Negatīvs pašnovērtējums var sabotēt jūsu laimi un neļaut jums pilnībā izmantot savu potenciālu. Atzīstot un apkarojot šīs negatīvās domas, var attīstīt pozitīvāku un līdzjūtīgāku iekšējo dialogu. Praktizējiet sevi apliecināt un izturēties pret sevi ar tādu laipnību, ar kādu izturaties pret labu draugu.

Aizvainojumu turēšana

Aizvainojumu turēšana ir kā smagas nastas nešana, kas jūs emocionāli un garīgi velk uz leju. No otras puses, ir pierādīts, ka piedošana uzlabo garīgo labsajūtu un vairo laimi. Atlaist pagātnes aizvainojumus nenozīmē ļauties citu rīcībai, bet gan atbrīvoties no aizvainojuma nastas. Pieņemot lēmumu piedot, jūs radāt vietu kaut kam labākam savā dzīvē.

Dzīvošana pagātnē vai nākotnē

Ir viegli kavēties pagātnē vai uztraukties par nākotni, taču šāds domāšanas veids var neļaut pilnībā izjust tagadnes prieku. Apzinātības prakses, piemēram, meditācija, var palīdzēt jums palikt šajā brīdī un novērtēt skaistumu un bagātību, ko sniedz dzīve šeit un tagad. Iemācoties būt klātesošam tagadnē, jūs atklāsiet dziļāku piepildījuma un pateicības sajūtu.

Nerūpēšanās par sevi

Ikdienas steigā un burzmā ir viegli atstāt novārtā rūpes par sevi. Tomēr savu fizisko un emocionālo vajadzību ignorēšana var novest pie izsīkuma un izdegšanas. Prioritāšu piešķiršana aktivitātēm, kas atjauno jūsu enerģiju un veicina jūsu labsajūtu, piemēram, regulāras fiziskās aktivitātes, pietiekams miegs un hobiji, var ievērojami palielināt jūsu laimes līmeni.

Lasi vēl: Vienkāršākā recepte, kā pagatavot kabaču ikrus cepeškrāsnī

Izvairīšanās no sarežģītām sarunām

Izvairīšanās no sarežģītām sarunām var šķist vienkārša, taču tā var radīt neatrisinātu spriedzi un stresu jūsu attiecībās. Risinot problēmas tieši un konstruktīvi, jūs varat uzlabot saikni ar citiem un veicināt priecīgāku dzīvi. Apgūstot praktiskas saziņas prasmes, piemēram, aktīvu klausīšanos un pārliecinošu savu vajadzību paušanu, varat palīdzēt risināt sarežģītas sarunas ar izsmalcinātību un empātiju.

Pārbaudi savas zināšanas par Latvijas filmām!

Portāls Dzentlmenis.lv grib pārbaudīt tavas zināšanas par Latvijas filmām! Aizpildi šo ātro testu un uzzini, cik labi orientējies Latvijas kino! Tavā rīcībā būs tikai 30 sekundes!

1 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

2 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

3 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

Your score is

The average score is 68%

0%

Perfekcionisms

Tiekšanās pēc pilnības var šķist apbrīnas vērta, taču tā var traucēt jūsu laimei un izraisīt hronisku stresu. Perfekcionisms bieži vien rodas no bailēm no neveiksmes vai nepieciešamības kontrolēt, taču dzīve pēc būtības ir haotiska un neparedzama. Pieņemot, ka kļūdas un nepilnības ir dabiska cilvēciskās pieredzes daļa, jūs varat iemācīties rast prieku ceļojumā, nevis koncentrēties uz galamērķi. Praktizējiet izaugsmes domāšanas veidu, kurā izaicinājumi tiek uzskatīti par iespēju mācīties un augt, un priecājieties par panākumiem ceļā.

 

 

Leave a Comment